А чи знаєте Ви, що...




ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ




Серед науковців є думка, що мова, якою розмовляє людина, визначає спосіб її мислення, впливає на поведінку! А які цікаві факти про українську мову вам відомі? 

v  Українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови.
v  Найбільш уживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починаються з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
v  Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів “дихлордифенілтрихлорметилметан”.
v  Найбільша кількість синонімів. Згідно з «Коротким словником синонімів української мови», у якому розроблено 4 279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово «бити» — 45.
v  Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнали другою за мелодійністю мовою світу (перша італійська). Інші джерела говорять про бронзу української мови на цьому конкурсі, друге місце за французькою, а 4 місце займає перська мова. 
Найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він».
v  Найбільшу кількість значень має абревіатура ПК. Це персональний комп’ютер, Палац культури, паровий кран, передній край, перфокарта, Петербурзький комітет, Петроградський комітет, підбирач-копнувач, пістолет-кулемет, Пітерський комітет, предметний каталог, Повітряний кодекс, пожежний кран, польовий караул, постійний комітет, променевий кінескоп, проміжний конденсатор, прохідницький комбайн, прядильно-крутильна (машина), парсек та інші.

v  Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір “Заповіт” Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.


     
                     
СИНЬО-ЖОВТИЙ ЧИ ЖОВТО-СИНІЙ: 

ЦІКАВІ ФАКТИ 

ПРО ПРАПОР УКРАЇНИ


  1. За Конституцією України український прапор — синьо-жовтий. Але в 1918-му році Центральна рада на чолі з першим президентом України Грушевським ствердила жовто-синій прапор.
   2. Золотий, жовтий колір символізує Творця, Бога-батька і взагалі — Вищу Духовність. Синій — це усе земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не зловживатимуть.
     3. Саме таку, золото-блакитну символіку і принесли колись трипольці за часів грандіозного переселення народів з Північного Причорномор’я за три тисячоліття до н.е., зокрема і в Індію, де вона збереглася до наших днів у первинному виді. Ця країна буквально вся прикрашена таким поєднання кольорів. Але там ви ніде не побачите, щоб синій колір домінував над жовтим.
    4. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб в тільки виниклій самостійній Україні передусім змінили розміщення кольорів на головному державному символі — синьо-жовтому прапорі. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах.
     5. Синій колір згори і жовтий знизу утворюють гексаграму "Пі". Згідно з класичною китайською Книгою змін "И-цзин", — це одна з чотирьох найгірших комбінацій. Її розшифровують так: "Будьте пильні і передбачливі. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, ніж збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без всяких підстав сваритеся з друзями". Тоді як зворотне розміщення кольорів, коли жовтий розташований вгорі, а синій — внизу, утворює абсолютно іншу гексаграму "Тай", яка означає: "Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя. Розвиток".
     6. Українська революція 1917-го року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.
     7. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також були присутні на гербах руських земель, князів, шляхти і міст епохи Середньовіччя і раннього Нового часу.
   8. У XVIII столітті козацькі прапори війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червоних шатах, із золотим орнаментом та арматурою.
     9. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.
   10. Про те, що поєднання синьо-жовтих кольорів властиве Україні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка 1256 р.), подарував його жителям герб, на якому зображено золотого лева на синьому тлі.








Немає коментарів:

Дописати коментар